0012 – Önümüzdeki yıllarda bu konunun nasıl gelişeceği hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Önümüzdeki yıllarda, konu daha fazla gündem olacaktır. Çünkü Yaratıcının gerekliliği bilimsel gelişmeler ile ortaya koyulmuş durumdadır.

Bing-Bang Teorisi: Evrenin; Zaman, Madde ve Mekanın (Uzay) bir başlangıcı olduğu. ( Ateizmin çöküşü … )

Entropy yasası: Evrendeki tespit ettiğimiz bütün fizik yasalarının sonucunda oluşan her türlü devinimin düzensizliği arttırdığı. Benim ifademe göre: Evrendeki sabit olan enerji miktarının potansiyelini her türlü devinimin tükettiği; bir başka ifade ile, her şeyin ölüme programlandığı bir evrende, bu yasaların canlılığı (düzeni, organizasyonu ve gelişme eğilimini) üretme kapasitesinin olmadığı ve canlılığın evrene dışarıdan verilmiş olma gerekliliği. ( Natüralizmin çöküşü … )

Kaos teorisi: Matematiksel denklemlerle tamamı tarif edilmiş bir sistem, herhangi bir dış müdahale olmaksızın, öngörülemez olmaktan daha fazlasına potansiyel olarak sahiptir. İçinde hiçbir tesadüfi bir şey olmayan, çok ama çok basit, hakkında her şeyi bildiğimiz tamamen determinist denklem kuralları, tümüyle tahmin edilemez çıktılara sahip olabilir. Sonuç olarak deterministtik evren fikrinin çöküşü. Benim ifademe göre: Sonsuz küçük etkinin, sonsuz büyük sonuç ortaya çıkarma potansiyeli ve kaotik denge için sürekli ve bilinçli müdahalenin gerekliliği.

Kuantum Teorisi: Evrendeki belirsizlik durumunun ontolojik (varlıksal) ve erişilemez, ölçülemez ve ortadan kaldırılamaz olduğu.

Bilgi teorisi ve Akıllı dizayn delili: Evrende karşılaştığımız olguların bir dizayn bilgisi barındırdığı ve bu bilginin bir ön koşul olma gerekliliği. (Ereksellik ilkesi)

Yukarıda saydığım ve burada dile getiremediğim bir çok bilimsel gelişme Yaratıcının gerekliliğini zorunlu kılmaktadır.

Bundan sonraki, netleşmesi gereken konu bu yaratıcının kim olduğu, bizimle temas kurup kurmadığının netleşmesi olacaktır.

İşte benim bu yaptığım çalışma elimizdeki kitapta, tek Yaratıcı olduğunu ifade eden varlığın kelamı ile bilimsel olarak teması sağlayacak ve bu kelamın kendisine ait olduğunu anlayacağımız, kabul etmek zorunda kalacağımız bir sonuç üretmiş olan çalışmadır. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmanın önemi daha fazla anlaşılacaktır. ( Bu çalışma da Deizmin çöküşünü getirecektir. )

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*