000 – Temel İlke

Mesele RAHAT ve HUZURLU olmaktır. Ve bunu daim kılmaktır. Kişi Ateist veya Deist olarak bunu sağlayabiliyorsa ne mutlu. Veya bir dinin mensubu olarak bunu sağlayabiliyorsa ne mutlu. Bunun daim olmasına katkıda bulunmak esastır. Aksi insanlık dışıdır. Temel ilke bu olmalıdır.

60-Mümtehine Suresi Ayet-5
“Ey Rabbimiz! Bizi, küfre sapanlar için bir fitne/imtihan aracı yapma! Bağışla bizi ey Rabbimiz!
Sen, yalnız sen sonsuz kudretin, sonsuz hikmetin sahibisin.”

İnsan bilgi ile beslenir, gelişir RAHATA VE HUZURA kavuşur. Cahilliğin sahte, daimi olmayan RAHAT ve HUZURUNA insan kendini teslim edemez. Bilgi almak kişinin RAHAT ve HUZURUNU kaçırıyorsa, bu durumda bir sorun var demektir. Bilgi almaktan korkmamak gerekir.

Bilgi YANLIŞ İSE ÇEKER GİDER, doğru ise faydalanılır. Ne kadar basit değil mi?

Bilgi almaktan korkmayan kişi, bilgiyi bilimsel zeminde değerlendirebilen kişidir. Eğer aldığınız bilgiyi bilimsel bir zeminde değerlendiremiyorsanız, bilgi size rahatsızlık verebilir. WEB sayfama bakınız, bilgiden korkmayanların bakmaya cesaret edebildiği bir WEB sayfasıdır. RAHAT ve HUZURUNUZUN daim olmasına katkıda bulunabileceğini düşünüyorum.

Bilginin huzurunuzu kaçırabileceğini düşünüyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve bilimsel olmayı öğrenin, aksi taktirde; Ateist veya Deistseniz hiç yanaşmayın, RAHATINIZ ve HUZURUNUZ kaçacaktır.

Müslümansanız RAHATINIZ ve HUZURUNUZ artacaktır. Diğer dinlere mensup iseniz, Kur’an hakkındaki şüpheleriniz giderilecektir.

Her durumda RAHATINIZIN ve HUZURUNUZUN daim olması dileğimle.

Sevgi ve Saygılar
Mustafa Kurdoğlu

İNANÇ – BİLGİ – İMAN
süreci hakkında bilgi alınız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*